برگزاري دهمين همايش پژوهش‌هاي زبان و ادبيات فارسي
دهمين همايش دوسالانه پژوهش‌هاي زبان و ادبيات فارسي با حضور استادان و پژوهشگران اين حوزه از سوي انجمن علمي زبان و ادبيات فارسي و دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي‌شود.
همراه اول

تيك بان

خانه | فرهنگ و هنر | كتاب و انديشه

برگزاري دهمين همايش پژوهش‌هاي زبان و ادبيات فارسي

به گزارش ايلنا، دهمين همايش دوسالانه پژوهش‌هاي زبان و ادبيات فارسي با حضور استادان و پژوهشگران اين حوزه در روزهاي ۲۰ تا ۲۵ دي‌ماه از سوي انجمن علمي زبان و ادبيات فارسي و دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي‌شود. در اين همايش كه امسال به صورت برخط و در فضاي مجازي برگزار خواهد شد در ۱۵ نشست تخصصي ۶۰ سخنران حاصل تازه‌ترين يافته‌هاي خود را طي ۶ روز ارائه خواهند كرد.

در مراسم افتتاحيه دهمين همايش پژوهش‌هاي زبان و ادبيات فارسي علاوه بر سخنراني غلامحسين غلامحسين زاده رئيس انجمن علمي [استادان] زبان و ادبيات فارسي و رئيس دانشكده علوم انساني دانشگاه تربيت مدرس و سخنراني نجمه دري مدير گروه زبان و ادبيات فارسي دانشگاه تربيت مدرس و عليرضا فولادي دبير علمي همايش، از سخنان كورش صفوي زبانشناس و استاد برجسته دانشگاه علامه طباطبايي و كامران تلطف استاد گروه مطالعات خاورميانه دانشگاه آريزونا بهره خواهيم برد.

تازه‌ترين يافته‌هاي علمي استادان و پژوهشگران حوزه زبان و ادبيات فارسي در ۶ روز برگزاري همايش در ۱۵ نشست تخصصي با عناوين مطالعات تاريخ ادبي و گونه‌شناسي به دبيري سيد مهدي زرقاني، ادبيات تطبيقي به دبيري نجمه دري، مطالعات ميان‌رشته‌اي ادبيات به دبيري زهرا حياتي، ادبيات غنايي به دبيري ناصر نيكوبخت، نشست اول نقد و نظريه ادبي به دبيري سيد محسن حسيني، ادبيات عامه به دبيري حسن ذوالفقاري، بلاغت و تحليل گفتمان به دبيري فردوس آقاگلزاده، كاركردهاي اجتماعي ادبيات به دبيري عيسي امن‌خاني، سبك‌شناسي به دبيري نعمت ايران‌زاده، ادبيات حماسي به دبيري فرزاد قائمي، مطالعات عرفاني به دبيري عليرضا فولادي، تصحيح و نسخه‌پژوهي به دبيري سعيد بزرگ بيگدلي، نشست دوم نقد و نظريه ادبي به دبيري قدرت‌الله طاهري و مطالعات زباني به دبيري دكتر سعيدرضا منتظري برگزار مي‌شود. براي ورود به همايش مي‌توانيد آنلاين تماشا كنيد.

لينك كوتاه https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1022085 لينك كپي شد
زبان فارسي ادبيات فارسي همايش پژوهش‌هاي زبان و ادبيات فارسي
نرم افزار موبايل ايلنا

تلگرام خبر

كارگزاري فارابي

اخبار مرتبط

* ايرانيان در واكنش به سخت‌گيري‌هاي ديني، تصوف و عرفان را وارد دين اسلام كردند/ عرفان‌‌انديشي باعث تعطيلي انديشه فلسفي و سياسي ايرانيان شد/ فارسي قديمي‌ترين زبان زنده دنياست
* هرچند خاورميانه گهواره تمدن بوده اما بدون زبان فارسي هيچكدام جان به‌در نبردند/ ايراني‌ها اسلام را با زبان فارسي پذيرفتند/ خداوند به تمدن و مملكت ايراني تفضل كرده است
* وحدت حوزه زبان فارسي هميشه آرزوي همه فارسي زبانان است
* تقدس زبان فارسي در ميان ارامنه قديم
* سخنگوي وزارت امور خارجه: زبان فارسي را تبديل به كالايي مرغوب كنيم
ارسال نظر

ارسال
لينک خبر: https://www.ilna.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%87%D9%86%D8%B1-6/1022085-
منبع خبر: ايلنا
زمان خبر: شنبه 20 دي 1399     ساعت: 14:30:47
نسخه قابل چاپ چاپ خبر